Škola v přírodě - úterý

Po snídani jsme se vypravili na sportovní hřiště závodit a procvičit se. Po svačince jsme malovali na chodníky a vypravili jsme se pozorovat kytičky na louku.
Děti byly po dopoledním sportování tak unaveny, že tvrdě usnuly a přetáhly odpolední klid.
Pak jsme se vydali na delší procházku k milovskému rybníku. Tady jsme v trávě posvačili, obešli rybník, prohlédli orientační mapu, hledali turistické značky, zpívali jsme si do kroku a povídali si o všem, co děti cestou zajímalo. Během dalšího odpočívání jsme pletli věnečky z pampelišek a sedmikrásek. Na zpáteční cestě jsme v lese stavěli z větviček stříšku pro broučky a na louce hledali v lístečkách kapky rosy.
Po večeři děti dostaly odměny a sladkost za dopolední sportovní hry, namalovaly diplomy i pro paní učitelky a meditovaly. Po vysprchování a další večerní hygieně si děti vyslechly pohádku na dobrou noc.